21 травня 2020

16.05.2020 День Європи в Україні.


2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Джерело

16.05.2020 День науки в Україні.


Вчені з університету Мічігану США з’ясували, що більшість тварин вдається до самолікування. Горобці, наприклад, приносять в своє гніздо недопалки, щоб захиститися від кліщів, метелики Монархи відкладають яйця на молочай, що захищає яйця від паразитів, а лісові мурахи використовують смолу, щоб запобігти зростанню мікроорганізмів в колонії. Раніше було відомо, що тільки шимпанзе здатні до самолікування. Це відкриття дає привід вести більш ретельні спостереження за тваринами, так як це може привести до відкриття нових ліків.
Чи рухає наука прогрес? Безперечно, принаймні активно сприяє цьому руху. Багато вчених невиправні романтики. Їх часто зовсім не цікавить, скільки часу і сил буде покладено на те чи інше наукове дослідження. Вони готові працювати понаднормово. Їх захоплює сам процес, а відкриття, яке той або інший звичайний учений може зробити, зовсім не зупиняє їх. Навпаки, це стає прекрасним приводом відпочити, усвідомлюючи щось нове, зібратися з силам і приступити до наступних, ще не досліджених кроків.
День, в який вся українська наукова спільнота знаходить для себе час на свято має давні традиції. Вчені теж вміють відпочивати. Професійне свято наукового середовища, за даними проекту DilovaMova.com, було засновано ще за часів Радянського Союзу. Тоді воно відзначалося в третю неділю квітня і було приурочено часу знаменитих нарисів плану науково-технічних робіт, складених В. І. Леніним. З розпадом цього утворення День науки благополучно перекочував до національних календарів нових суверенних держав.У незалежній Україні «На підтрімку ініціатіві відоміх вчених, наукових установ, а кож професійніх спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України і відзначається у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичним назвою - «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.
Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки. НАН України - Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих процюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.   Джерело

21.05.2020. День вишиванки

День вишиванки в Україні відзначається в третій четвер травня. У 2020 році свято припадає на 21 травня.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” та прийшли на заняття одного дня у традиційному українському одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів та викладачів вишу, але згодом свято вийшло на всеукраїнський рівень,




Топ-10 цікавих фактів про вишиванку
Перші вишивки мали здебільшого релігійний зміст і оберігали своїх власників від зла. Існували особливі вишиванки для релігійних ритуалів та святкових подій. Наприклад, новонародженим дарували вишиту сорочу, як оберіг від злих духів.
Давньогрецький історик Геродот стверджував, що вишивка прикрашала одяг скіфів, які довгий час мешкали на території сучасної України. Археологи навіть знайшли на Черкащині зображення чоловіків в українських національних костюмах, датовані VI ст. н. е.
Вишиванку завжди майстрували жінки, тому вона символізувала добро, любов і вірність. Одна з традицій зобов'язувала дівчат вишивати своїм нареченим сорочку до весілля.
Існує легенда, що чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній єдиній дівчині. Так хлопець підтверджував вірність своїй коханій, тому нікого більше не допускав до такого сакрального ритуалу.
Першим новатором, який поєднав вишиванку зі світським піджаком, був Іван Франко. Навіть на 20-гривневій купюрі письменник зображений у своєму улюбленому стилі.
Першим ведучим, який з’явився під час прямого ефіру у вишиванці, став Андрій Шевченко. У такому вигляді він відкрив телемарафон «Ніч виборів» на «5 каналі». Згодом цю тенденцію підтримали й інші журналісти та телеведучі.
Дуже багато орнаментів сягають своїм корінням ще до язичницьких часів. Наприклад, на вишиванці часто можна побачити знаки сонця, вітру чи громовиці.

22.05.2020. Розв'язування задач на розрахунок сімейного бюджету.

1.Родина на продукти харчування протягом року витрачає таку кількість грошей: у січні - 2 500 грн, у лютому - 2 050 грн, з березня по травень - по 2 200 грн, влітку - на 200 грн менше щомісячно, ніж на весні, а в останні місяці - як у лютому. Знайти середню місячну величину витрат на продукти харчування.

2.Родина втрачає  18% своїх доходів на оплату житла, 50% - на продукти харчування, 20% - на різні одноразові витрати, а решта на відпочинок, що становить  5 640 грн на рік. Який річний бюджет родини?    

3.Родина має річний бюджет 96 000 грн. Чи має можливість ця родина отримати товари тривалого користування: музичний центр вартістю 12 000 грн, кінотеатр вартістю 20 000 грн, якщо на прожиття витрачається 100 євро щомісячно, а курс обміну валют  1 євро = 30 грн?   

21.05.2020 Розв'язування задач фінансового змісту.

1. Обмін валют відбувається за курсом : 100 доларів = 2 688 грн, 100 євро = 2 941 грн. Яку кількість гривень можна отримати :  а) з 1 200 доларів;  б) з 250 євро?


       2. Вартість 6 телевізорів складає 72 000 грн, а за 4 комп’ютери заплатили  42 000 грн. Що коштує дорожче:  1 комп’ютер чи 1 телевізор? 

      3.Страховий внесок під час страхування майна від нещасного випадку склав  8%  від страхової суми. На яку суму застраховане майно, якщо було внесено 4 000 грн?  (знаходження числа за його відсотком) 




19 травня 2020

19.05.2020. Розв'язування задач геометричного змісту.

1. Сума довжин суміжних сторін спортивного майданчика прямокутної форми 36 м. На скільки збільшиться його периметр, якщо і довжину, і ширину збільшити на 18 м? У скільки разів збільшиться периметр? 

2. Периметр прямокутної рамки дорівнює 30 см. На скільки збільшиться периметр рамки, якщо і довжину, і ширину збільшити на 15 см? У скільки разів збільшиться периметр.

3.   Дідусь має дві земельні ділянки. Перша ділянка має форму прямокутника, друга квадрата. Прямокутна ділянка зі сторонами 42 м і 14 м та квадратна ділянка мають рівні периметри. Знайдіть довжину сторони квадратної ділянки.

18 травня 2020

18.05.2020 Підсумкова контрольна робота.

Виконати контрольну роботу.
УВАГА! У вас тільки одна спроба! Будьте уважні.
                                                                
                                              Розпочати  ( натисніть)

15 травня 2020

15.05.2020 Розв'язування задач за допомогою рівнянь.




 

Розв'язати задачі:
1) На болоті жили 96  жабенят. Після того, як декілька з них покинули своє місце відпочинку на болоті залишилось 54  жаби. Скільки жаб покинули свою територію?
2)Маса крота і Дюймовочки 324 грами. Знайти масу Дюймовочки і Крота, якщо маса крота більша від маси Дюймовочки на 22 грами.

 

14 травня 2020

14.05.2020 Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння.

Вирази, які складаються тільки з чисел, знаків дій і дужок, називаються числовими виразами.

Наприклад: 2 + (7 + 8)

Вирази, які складаються з букв, чисел, знаків дій і дужок, називаються буквеними виразами.

Наприклад2 + (+ 8)

Запис деякого правила за допомогою букв, що встановлює взаємозв’язок між величинами, називається формулою.

НаприкладP = 2 ∙ (b) (формула для обчислення периметра прямокутника)

Рівність, що містить невідоме число позначене буквою, називається рівнянням.

Правила розв’язування рівнянь:

  • Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок.

Наприклад:

+ 2 = 3;

= 3 – 2;

= 1.

  • Щоб знайти невідоме зменшуване, треба до різниці додати від’ємник.

Наприклад:

– 2 = 3;

= 3 + 2;

= 5.

  • Щоб знайти невідомий від’ємник, треба від зменшуваного відняти різницю.

Наприклад:

3 – = 1;

= 3 – 1;

= 2.

  • Щоб знайти невідомий множник, треба добуток поділити на відомий множник.

Наприклад:

∙ 2 = 6;

= 6 : 2;

= 3.

  • Щоб знайти невідоме ділене, треба частку помножити на дільник.

Наприклад:

: 2 = 4;

= 4 ∙ 2;

= 8.

  • Щоб знайти невідомий дільник, треба ділене поділити на частку.

Наприклад:

10 : = 5;

= 10 : 5;

= 2

Виконати завдання......Розпочати

12 травня 2020

12.05.2020 Розв'язування задач екологічного змісту.

Розв'язати задачі.
1)    Сьогодні у світі біля 400 млн. автомобілів. Кожен рік автомобіль у середньому викидає в повітря біля 10 кг гуми, використовує біля 4800 кг кисню і забруднює повітря, викидаючи 3200 кг вуглекислого газу. Підрахуйте, скільки всього за рік автомобілями:

а) викидається в повітря гуми;

б) викидається в повітря вуглекислого газу;

в) забирається кисню з повітря.

2)   На виготовлення 800 зошитів потрібно 68800 г паперу. Скільки паперу потрібно на виготовлення 1200 зошитів?

3)    Середня вага новонародженої дитини 3,5 кг. Якщо у дитини курить батько, то її вага буде менше середньої на 119 грам, якщо курить мати – менше на 255 грам. Визначити, скільки відсотків втрачає у вазі новонароджена дитина якщо: а) курить батько; б) курить мати; в) курять обоє. Відповідь округлити до одиниць.

07 травня 2020

07.05.2020. Розв'язування вправ.

Розв'яжіть задачі.
1. За 4 дні бригада заасфальтувала 149,2 м дороги. Скільки метрів дороги в середньому асфальтувала бригада щодня?. 
2. Знайди середню швидкість потяга протягом усього часу його руху, якщо він за  4 год проїхав 298 км, а потім за 2 год - ще 140 км.
3. Вкладник вніс до банку 5000 грн на депозитний рахунок. Банк нараховує 17% річних. Яка сума коштів буде на рахунку вкладника через рік?